Hassas İmalat

Medikal, Otomotiv ve Havacılık gibi farklı sektörlerde, sektörün ihtiyaçları ve kullanım amacı doğrultusunda, mühendislik çalışmaları ve özel tasarımlara bağlı olarak Kompleks parça kullanım gerekliliği artmaktadır.

Bu bağlamda BKM Teknoloji, kompleks parça imalatı için bünyesinde yer alan Çok Eksenli İşleme, Taşlama, Honlama ve Parlatma operasyonlarına yönelik makine ve cihaz alt yapısını kullanılarak Boyutsal, Geometrik, Yüzey kalite hassasiyetleri yüksek ürünler üretebilen HASSAS İMALAT kabiliyetine sahiptir.

Mühendislik ve Tasarım

(Fikstur, Özel Test Sistemleri, Özel Makinalar)

Müşteri taleplerine göre üretimi yapılan parçalara ait İşleme Fikstürleri, Ölçüm ve Kontrol Fikstürleri, Test sistemleri gibi birçok üretim destek ekipmanı kendi bünyemizde tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Üretim

(Hidrolik Valf Blokları, Alüminyum Döküm ve Ekstrüzyon İşleme, Özel Alaşımlı Çelik İşleme)

BKM Teknoloji, Alüminyum döküm, Alüminyum Ekstrüzyon, Özel Valf Blokları ve Özel Alaşımlı Çeliklerin İşlenmesi konusunda know-how’a ve üstün kabiliyete sahiptir. Çeşitli metal malzemelerin yanı sıra paslanmaz malzeme işleme, taşlama tecrübesi bulunan firmamızda pirinç, bronz ve plastik parçalar da hassas olarak imal edilebilmektedir.

Modern makine parkuru ve hızlı bağlama sistemleri sayesinde tezgah kapasitesini optimum olarak kullanan firmamızda seri üretimin yanı sıra özel tek adetli parçalar da üretilebilmektedir.

Montaj

(Kaynaklı Birleştirme ve Sökülebilir Birleştirme)

Üretimi yapılan parçaların alt montajları müşteri şartlarına uygun şekilde BKM bünyesinde yapılabilmektedir. BKM özellikle Kaynaklı birleştirme ve Sökülebilir birleştirme konusunda teknik kabiliyete sahip olup bu alanda birçok sektöre hizmet vermektedir.

Test ve Doğrulama

(Kaynak Testleri ile Alakalı Açıklama ve Resim/ 3d cmm)

Üretimini yaptığımız parçaların malzeme kabulünden itibaren ihtiyaç duyulan ve proje isterlerinde yer alan tüm kontrol, test ve muayeneleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

CMM ölçüm, 2D ölçüm, Profil Projeksiyon özel ölçüm ekipmanlarıyla tüm boyutsal ölçümler laboratuvarımızda yapılmaktadır. Ayrıca Laboratuvarda Metalografi Bölümünde çeşitli malzemeler hazırlanabilmekte, Micro Vickers Sertlik ölçüm analizi, HRC, HB, HRB gibi ölçüm analizleri gerçekleştirilmektedir.

Yüzey kalitesi önem arz eden parçaların düz, konkav ve konveks bölgelerinde Yüzey pürüzlülük kontrolü yapılmaktadır.
Kaynak dikiş kontrolü, Penetrasyonlu Kaynak Muayenesi ile Kaynaklı Parçaların kontrolü sağlanmaktadır.

Modern makine parkuru ve hızlı bağlama sistemleri sayesinde tezgah kapasitesini optimum olarak kullanan firmamızda seri üretimin yanı sıra özel tek adetli parçalar da üretilebilmektedir.